Jasełka 2014

Zapraszamy do obejrzenia filmu ...Nie było miejsca dla Ciebie... .

    Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów ZSO miały charakter głęboko symboliczny.Łączyły  religijną tradycję, pełną majestatu i powagi ze współczesnym przeżywaniem i gorączkową atmosferą świątecznego pospiechu.

 

Wydarzenia rozgrywały się na dwóch przenikających się planach - boskim i ludzkim. Widzowie byli świadkami trudów Świętej Rodziny i radości z narodzenia Pana Jezusa, a także zaglądali  do mieszkań ludzi, gdzie coraz częściej na pierwszym miejscu stawiane są prezenty i beztroski odpoczynek. I choć podglądanie to brzydka cecha, to jednak w tym przypadku był to przyczynek do refleksji nad tym , co w życiu najważniejsze.

   Na szczęście największą siłą okazują się dobro i miłość, prowadzą one ludzi do wspólnego stołu, gdzie jest miejsce na zadumę, wspomnienia, radość, gdzie w sercach ludzi za sprawą Jezusa rodzi się pokój.

  Wewnętrzną walkę, która toczy się w sercu każdego człowieka symbolizowały ,niczym w średniowiecznym moralitecie, anioły i diabły, strażnicy dobra i zła, odwiecznie rywalizujący o zwycięstwo.Ten trudny i ponadczasowy problem ma na szczęście zawsze tylko jedno rozwiązanie- w wigilijną noc wszyscy łamiemy się opłatkiem, a w kolędach wyśpiewujemy radość.

   Pięknie zaśpiewane pastorałki  i niemalże taneczne,  współczesne piosenki świąteczne dopełniły idei koncertu.,Elektryzowały tak, że nastroiły słuchaczy, by z uśmiechem rozpocząć dla  przygotowania do nadchodzących świątecznych dni i znalezienia w sercach miejsca dla maleńkiego Boga.

   Gimnazjalistów i licealistów przygotowali nauczyciele: Danuta Chromińska, Małgorzata Matysiak, Mariusz Tomaszewski.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALEII