Konkursy 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach bibliotecznych:

Czytaj więcej: Konkursy 2015/2016

Uwolnij książkę!


     Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w akcji: „Uwolnij książkę", która zorganizowana jest przez szkolną bibliotekę oraz świetlicę.
     Część uczniów już zaangażowała się w wymianę książek. Mamy nadzieję, że pozostali również włączą się w propagowanie idei bookcrossingu, czyli nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych.
     Można zabrać do domu książki fantasy, tomiki poezji czy też książki, opisujące losy ludzi w czasach wojny i okupacji. W zamian dobrze byłoby przynieść inne książki z własnego księgozbioru i w ten sposób podzielić się z kolegami i koleżankami.

Czytaj więcej: Uwolnij książkę!

Godziny pracy

PONIEDZIAŁEK 8.00 – 14.00

WTOREK 8.00 – 14.00

ŚRODA 8.00 – 14.00

CZWARTEK 8.00 – 14.00

PIĄTEK 8.00 – 14.00

   

Księgozbiór

    Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy posiada w swoich zbiorach książki, czasopisma oraz zbiory specjalne w ilości 6311 woluminów. Zgromadzone książki to głównie lektury dla uczniów gimnazjum i liceum, podręczniki, kasety VHS, płyty CD oraz DVD.

Czytaj więcej: Księgozbiór

Czytelnia

     Czytelnia jest dostępna w czasie pracy biblioteki szkolnej i służy uczniom w celach edukacyjnych. Uczniowie mogą przed lekcjami, po lub w czasie przerw korzystać z zasobów księgozbioru podręcznego: słowników, encyklopedii czasopism oraz poszukać informacji w Internecie, korzystając z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

 

Wystawki tematyczne

Biblioteka szkolna organizuje wystawki okolicznościowe:

Czytaj więcej: Wystawki tematyczne

Konkursy

     I miejsce w konkursie czytelniczym pod hasłem :„Zachęć do czytania" zajął Jakub Kempiński z kl. Ia gimnazjum.

Czytaj więcej: Konkursy

Kącik maturzysty

     Maturzyści, którzy chcą przygotować się do matury, mogą skorzystać z materiałów dostępnych w bibliotece oraz zapoznać się z zasadami sporządzania bibliografii załącznikowej.

Czytaj więcej: Kącik maturzysty