Finał konkursu „Skąd nasz ród”

     W piątek 25 października 2013 roku odbył się finał konkursu "Skąd nasz ród", który organizowany jest corocznie przez Nadgoplański Park Tysiąclecia. W konkursie uczestniczyli reprezentanci gmin, które znajdują się na terenie NPT, a więc Jeziora Wielkie, Piotrków Kujawski oraz Kruszwica.

   Do rywalizacji stanęły szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz organizacje pozaszkolne. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Oliwia Burzyńska, Lucyna Dąbrowska, Mateusz Brejecki – 2 miejsce

     Test obejmował informacje o Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia, a także wiedzę, którą uczniowie zdobyli podczas zajęć szkolnych. Pytania dotyczyły m. in. aktów prawnych, na podstawie których funkcjonuje Nadgoplański Park Tysiąclecia, historii parku, walorów przyrodniczych, krajobrazowych, kulturowych, jeziora Gopło oraz rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt.

     Opiekunem obu drużyn była pani Jadwiga Brejecka.

     Na zakończenie finału wręczono atrakcyjne nagrody indywidualne i dla placówek oświatowych. Były to m.in. aparaty fotograficzne, torby, globusy oraz słuchawki przenośne. Słoneczna aura dopisała i tradycyjnie wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na grochówkę i pieczone kiełbaski przy ognisku.