Majówka uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących na kruszwickiej "Strzelnicy"

     Uczniowie klasy IIIB Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy uczestniczyli w dniu 23 maja 2017 roku w Majówce na terenie "Kruszwica Stara Ziemia"- zwyczajowo i miejscowo nazywanego "Strzelnicą" w Łagiewnikach. To piękne miejsce na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia nazwaliśmy drugim cyplem- znajdującym się w kierunku na południe od LOK-u. Miejsce to zostało w 2016 roku pomysłowo zagospodarowane przez Stowarzyszenie Kruszwica Stara Ziemia Sprzyjaciele, mające swoją stronę na facebook´u "Kruszwica-Stara Ziemia- Sprzyjaciele". Społecznicy stworzyli osadę, budują szałas oraz port.


     Gimnazjaliści strzelali z łuku do celu, palili ognisko, podziwiali przyrodę, obserwowali drzewa powalone przez bobry. Ze zwyczajami bobrów zapoznała ich wychowawczyni Katarzyna Dymowska, a ks. Maciej Jasiński i nauczyciel języka angielskiego pani Alina Gitner sędziowali w zawodach w strzelaniu z łuku. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe książki celem rozpowszechniania malejącego z roku na rok czytelnictwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Majówki.