ŻYWA LEKCJA HISTORII 2017

     Kolejny raz w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Placówkę ZSO odwiedziła grupa rycerska z Chorągwi Rycerskiej „APIS" z Gniewu. Spotkanie historyczne pod hasłem „Polskie Powstania Narodowe" poprowadził Mistrz Jacenty Ordowski, który tym razem, wcielił się w postać Joachima Lelewela.
     Dzięki takiej inicjatywie, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat powstań narodowych i skutków tych zrywów powstańczych. Młodzież w bardzo przystępny, interaktywny i barwny sposób uzyskała informacje o  dziejach walki Polaków o niepodległość w XIX i na początku XX wieku. Między innymi, poznali sposoby walki  powstańców, z jaką bronią musieli się zmierzyć oraz w co się ubierali. Jak zwykle żywa lekcja historii była bardzo interesującą. Dobry humoru Pana Jacentego i piękny staropolski język zachęcał wszystkich widzów do uważnego słuchania.
Na pożegnanie, chętni  uczniowie mogli z bliska obejrzeć, dotknąć  i „oddać strzał" z broni.