Andrzejkowy czas

Andrzejkowy czas

     Czy wierzymy we wróżby czy też nie, lubimy obchodzić tradycyjne andrzejki. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy już od rana mogli przekonać się , co ich czeka, kupując ciastko z wróżbą. Treści w nich zawarte niektórych bawiły („Zostaniesz nauczycielem"), a innych zaskakiwały ( „Zauroczysz kogoś").

     Powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa prowadzona przez urocze licealistki Karolinę i Anita . Najważniejszym jednak punktem tego dnia była dyskoteka andrzejkowa, na której niespodziewanie pojawiły się wróżki Wiktoria i Lucyna . Każdemu zainteresowanemu przepowiadały przyszłość a chętnych do odkrywania tajemnych kart tego co będzie nie brakowało...

     Młodzież tańczyła w rytm swoich przebojów, choć prowadząca zabawę Kamila Sawicka wraz z operatorem dźwięku Michałem Ziętarą dodała: „ Chcieliśmy rówieśników zaskoczyć jakimś utworem. Wybraliśmy „Kaczuchy" i to był strzał w dziesiątkę. Tańcząc w wielkim kole wszyscy świetnie się bawili."

     1 grudnia to także Światowy Dzień Walki z AIDS. Młodzież naszej szkoły pogłębiała swoje wiadomości na ten temat przygotowując się na godziny wychowawcze i prezentując zdobyte informacje w formie tematycznych gazetek i plakatów.

     Nad całością czuwały opiekunki SU i SK PCK Barbara Kostur i Beata Rubacha.