II miejsce w półfinale

3.04.2019r na Orliku w Kruszwicy odbył się półfinał Kujawsko- Pomorskiej Licealiady piłki nożnej chłopców.
Drużyna Słowaka zajęła wysokie II miejsce. Niewiele zabrakło, aby znaleźli się w finale.
Jest to ogromny sukces więc gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w zawodach.

I miejsce w piłce nożnej.

28.03.2019 odbył się finał Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w 6-piłkarskich chłopców.
Zespół Słowaka okazał się najlepszą drużyną powiatu wśród chłopców, czym zapewnił sobie awans do zawodów wojewódzkich po raz pierwszy w historii szkoły.
Ekipa mistrzowska zagrała w następującym składzie:
Szymon Skalski,Damian Sikorski,Miłosz Boreczek, Patryk Gasiński, Michał Golacik, Kamil Klamecki, Gracjan Maciejewski, Tomasz Macioszek, Szymon Nowak, Adrian Sikorski.

Opiekunem ekipy była p. Joanna Fabiańska.
Najlepszym zawodnikiem dzisiejszych mistrzostw został Szymon Skalski, zaś MVP i najlepszym strzelcem turnieju finałowego został Damian Sikorski.
Gratulacje dla drużyny i powodzenia w dalszych rozgrywkach.

III miejsce w koszykówce dziewcząt

4.03.2019 zakończył się turniej o tytuł "MISTRZA POWIATU" w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.  Uczennice  z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego zajęły III miejsce .

Wśród najlepszych zawodniczek turnieju wybrano Joannę Janeczek (III LO).

• Joanna Janeczek, Julia Sawicka, Aleksandra Heymann,
  •  Ewelina Rynkowicz, Hanna Starościak, Weronika Hermanowska,
  •  Weronika Wojciechowska, Martyna Majewska, Oliwia Pawlaczyk,
  • Aleksandra Chmielewska, Oliwia Witczak, Weronika Nowakowska

Opiekunami zespołu byli: Robert Januszek i Sławomir Winiarczyk

Awans do finału - piłka halowa chłopców.

15 lutego 2019r. odbyły się eliminacje do Halowych Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej chłopców. Drużyna naszej szkoły rozegrała w swojej grupie 4 mecze.

Wyniki:

• LO - Kazik 5:4
  • LO - Chemik 2:1
  • LO -Mechan 3:1
  • LO -Konopa 5:2

Wygrywając wszystkie mecze zapewnili sobie awans do finału Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej, które odbędą się w marcu.

Skład:

Sikorski Damian, Skalski Szymon, Golacik Michał, Nowak Szymon, Gasiński Patryk, Macioszek Tomasz, Klamecki Kamil, Boreczek Miłosz, Maciejewski Gracjan, Sikorski Adrian.

Opiekun: Joanna Fabiańska.

100km na stulecie niepodległości

16 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy odbył się niepodległościowy maraton na ergometrach wioślarskich pod nazwą "Sto kilometrów na stulecie niepodległości". Maraton wiosłowania na 100 kilometrów był  hołdem dla  odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego i wyzwolenia Kruszwicy w Powstaniu Wielkopolskim . Na ergometrach wspólnie 130 uczestników pokonało dystans stu kilometrów, nawiązujący do obchodów stulecia niepodległości. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Klub Wioślarski"Gopło" Kruszwica, Gmina Kruszwica,  oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy.