Zajęcia „Bezpieczne ferie” na lodzie

W ramach działań profilaktycznych uczniowie uczniowie liceum uczestniczyli w spotkaniu pt. „Bezpieczne ferie”, prowadzonym przez ratowników WOPR. Podczas zajęć omówiono zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem.
Ratownicy zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego, podczas którego uczniowie poznali sposoby udzielania pomocy osobie tonącej, zasady bezpiecznego reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz znaczenie szybkiego wezwania służb ratunkowych. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości młodzieży oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw podczas ferii zimowych.