Kręcimy kilometry dla Niepodległej!

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego i wyzwolenia Kruszwicy w Powstaniu Wielkopolskim Gmina Kruszwica w szczególny sposób chce uczcić zakończenie walk powstańczych. Tym samym w setną rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, kończącego działania wojskowe, w dniu 16 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy odbędzie się niepodległościowy maraton na ergometrach pn. „Sto kilometrów na stulecie niepodległości"  


Na 5 ergometrach wspólnie będziemy pokonywać dystans stu kilometrów, nawiązujący do obchodów stulecia niepodległości. Zawody mają formułę otwartą – każdy zainteresowany będzie mógł pokonać według własnych możliwości dowolny dystans. Zachęcamy samorządowców, strażaków, ratowników wodnych, uczniów z terenu Gminy Kruszwica, zawodników klubów sportowych oraz mieszkańców (powyżej 12-ego roku życia) do  włączenia się i wspólnego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz niepodległościową przypinkę! Zapisów można dokonywać poprzez przesłanie podpisanych i zeskanowanych: formularza zgłoszeniowego oraz  oświadczenia na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy pok. 112 ( I piętro) w godz. 7:15 – 15:15, w terminie do 13 lutego. Dokumenty do pobrania poniżej. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Gmina Kruszwica, Klub Wioślarski „Gopło” Kruszwica oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy.