Licealiści z wizytą w JRG 3 w Toruniu i Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym PSP i OSP w Łubiance

     Dzisiejszego dnia uczniowie Słowaka udali się z wizytą do Jednostki Pożarniczo – Ratowniczej nr 3 w Toruniu, gdzie zdobyli informacje na temat funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz systemu szkoleniowego. Zainteresowanie uczniów wzbudziła zgromadzona w jednostce ilość sprzętu oraz komora dymowa, której próbę musza przejść wszyscy strażacy.
    W Ośrodku Szkoleniowy PSP i OSP w Łubiance uczniów powitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. mgr Jacek Kaczmarek. Po wysłuchaniu części teoretycznej przyszedł czas na zwiedzanie budynku, który spełnia najwyższe normy związane ze szkoleniem strażaków.
Całodniowy pobyt w jednostkach PSP dostarczył uczniom wielu wrażeń.


Wyjazd odbył się dzięki uprzejmości Burmistrza Kruszwicy. Dziękujemy!