OTRZĘSINY I UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

   12 października był szczególnym dniem w naszej szkole. Jak co roku o tej porze przyszło pierwszakom z Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. Dzielnie walczyli aby zasłużyć na zaszczytne miano ucznia Gimnazjum nr 2 im. Polskiego Czerwonego Krzyża. Musieli wykazać się sprawnością fizyczną, szybkością i gibkością swoich ciał w zasiadaniu na z góry upatrzonej pozycji i w tańcu z niecodziennymi rekwizytami. Wytężali umysły odpowiadając na podchwytliwe pytania o szkole. Nie zabrakło także kuchennych rewolucji w stylu Magdy Gessler i mistrzowskiego ubijania jajek na czas oraz robienia mącznej „zadymy" a wszystko po to, aby zasłużyć na zaszczyt przyjęcia w szeregi społeczności uczniowskiej.

   Ponieważ wszyscy uczniowie znakomicie wywiązali się ze swoich zadań oraz wykazali się wieloma przymiotami ciała i ducha, najpierw złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły a następnie p. dyrektor Aleksandra Kaczmarek dokonała ich symbolicznego pasowana na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

   Uroczystość przygotowali ją uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Barbary Kostur.