Do teatru zaprasza Scrooge… Opowieść Wigilijna

     7 grudnia bieżącego roku gimnazjaliści kruszwickiego ZSO wybrali się do Teatru " Baj Pomorski" na " Opowieść wigilijną". Główny bohater utworu Karola Dickensa to stary skąpiec Scrooge , który jest obojętny na potrzeby bliźnich, żyje tylko dla siebie. Jedno, niezwykłe wydarzenie powoduje, że w tym nieczułym człowieku następuje głęboka przemiana- staje się dobry, wrażliwy i chce pomagać innym ludziom.- Ta nastrojowa opowieść przywraca wiarę w to, że dobro jest w każdym z nas… Pomaganie innym, wrażliwość na ich potrzeby to główne przesłanie opowieści, które jest szczególnie dziś aktualne - twierdzi Danuta Chromińska, organizatorka wyjazdu do teatru. - Spektakl z pewnością skłonił wielu z nas do refleksji nad własnym, nie zawsze właściwym zachowaniem, wywołał sporo pozytywnych emocji oraz wprowadził w magiczny klimat zbliżających się świat Bożego Narodzenia…